Китайські вчені дійшли висновку, що приблизно у віці від 45 до 55 років в організмі настає переломний момент, після якого старіння значно прискорюється.
Дослідження опубліковане в журналі Cell і ґрунтується на аналізі зразків тканин 76 людей віком від 14 до 68 років, які померли від випадкової черепно-мозкової травми. Зразки були зібрані з восьми систем організму, включно з серцево-судинною, імунною та травною.
Дослідники вивчили понад 17 тисяч білків, створивши детальний атлас білкової активності. З віком значно збільшується експресія 48 білків, які пов’язані з розвитком хронічних хвороб.
Особливу увагу вчені звернули на аорту -головну артерію організму. Саме в її тканинах виявили білок, який, як показали експерименти на мишах, може прискорювати старіння в інших частинах тіла. Це дає підстави припускати, що кровоносні судини не лише старіють першими, а й “передають” старіння іншим органам.
Цікаво, що перші зміни у наднирниках, які відповідають за вироблення гормонів, вчені помітили вже у 30 років.
Раніше, у 2024 році, інше дослідження також вказувало на “стрибки старіння” -приблизно у 44 та 60 років. Різниця у висновках може пояснюватися методологією та типом аналізованих зразків.
Автори роботи наголошують: щоб визначити точний вік перелому у старінні, потрібні масштабніші міжнародні дослідження. Утім, уже зараз ці результати змінюють розуміння того, як і коли ми старіємо.
Після 50 років старіння різко прискорюється – вчені

Залишити відповідь